ligasmallJanë përcaktuar me short gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 11-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 10-të në Ligën e parë.
 
Raiffeisen Superliga, java e 11-të:
E premte, 18.10.2013 nga ora 15.00:
Llamkos Kosova-Hajvalia, F. Tahiri, A. Latifi, R. Hyseni, H. Hajdari
 
E shtunë, 19.10.2013 nga ora 15.00:
Ferizaj-Feronikeli, Tefik Maloku, D. Preniqi, B. Rama, I. Shuleta
Drenica-Drita, Artan Tahiri, E. Baliqi, B. Morina, B. Fejzullahu
 
E diel, 20.10.2013 nga ora 15.00:
Besa-Hysi, Besfort Kosumi, F. Berisha, I. Kabashi, S.Isufi
Trepça-Trepça ‘89, K. Vula, B. Selimaj, B. Këpuska, G. Nuza
Fushë Kosova-Prishtina, M.Baliu, F. Jakupi, Arton Latifi, I. Kelmendi
 
Liga e Parë, Java e 10-të
E shtunë, 19.10.2013 nga ora 15.00:
Istogu-2 Korriku, Besnik Batalli, D. Muriqi, A. Bucolli
KEK-u-R.Sadiku, Isak Ceraviku, H.Osmani, F. Kiçina
Ballkani-Gjilani, Hajriz Hajdari, A. Halilaj, A. Jupolli
Flamurtari-Llapi, E. Jonuzi, B. Haradinaj, N. Bala
Pr.Taukbahqe: Rilindja-Liria, Sh. Murtezi, S. Reçica, J. Gashi
 
E diel, 20.10.2013 nga ora 15.00:
Dukagjini-Deçani, Bajram Gashi, M. Berisha, N. Hysenaj
Lepenci-Ulpiana, B. Jahmurati, O. Krasniqi, A.Shala
Llukar: Kosova (P)-Vëllaznimi, M. Bejtullahu, V. Kelmendi, B.Hyseni.
Shkarko në PDF orarin e ndeshjeve të Ligës së Dytë dhe të Superligës dhe Ligës së Parë të Juniorëve