gjyqtaret1Sot është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 15-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 14-të në Ligën e Parë. Në shoqërinë elitare, të shtunën, luhet vetëm një ndeshje, ajo ndërmjet Drenicës dhe Trepçës’89, derisa pesë ndeshjet e tjera zhvillohen të dielën. Drenicasit nuk dinë për humbje në 9 javët e fundit, derisa skuadra mitrovicase gjatë rrjedhës së deritanishme nuk ka arritur të tregojë stabilitet.
 
 
Raiffeisen SUPERLIGA, java e 15-të:
E shtunë, 09.11.2013 nga ora 14.00
Drenica-Trepça ‘89, T. Maloku, Arm. Latifi, M. Aliu, I. Shuleta
E diel, 10.11.2013 nga ora 14.00
Drita-Feronikeli, M. Baliu, F. Abrashi, R. Hyseni, I. Kelmendi
Llamkos Kosova-Besa, F. Tahiri, A. Ejupi, E. Zeqiri, B. Kosumi
Trepça-Fushë Kosova, A. Tahiri, J. Musolli, Arton Latifi, G. Nuza
Hysi-Prishtina, K. Vula, S. Berisha, B. Këpuska, S. Isufi
Hajvalia-Ferizaj, H. Hajdari, D. Preniqi, I. Kabashi, B. Fejzullahu.
Liga e Parë, Java e 14-të:
E shtunë, 09.11.2013 nga ora 14.00
KEK-u-Deçani, B. Jahmurati, O. Krasniqi, B. Hyseni
Ballkani-Liria, Sh. Murtezi, B. Bunjaku, A. Rexhepi
Ramiz Sadiku-Llapi, M. Bejtullahu, S. Reçica, N. Hysenaj
E diel, 10.11.2013 nga ora 14.00
Dukagjini-Rilindja, L. Mustafa, H. Osmani, F. Kiçina
Istogu-Ulpiana, Bajram Gashi, M. Berisha, A. Shala
Llukar: Kosova (P)-Lepenci, E. Jonuzi, A. Halilaj, B. Berisha
Flamurtari-Vëllaznimi, L.Fejza, D. Muriqi, E. Kume
2 Korriku-Gjilani, Gramoz Shala, A. Peshteri, N. Bala.