ffk-llogofinJanë caktuar me short gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 24-t në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 21-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë fundjavës.
 
Raiffeisen SUPERLIGA, Java 24-t:
E SHTUNË, 12.04.2014 nga ora 15.00
Fushë Kosova-Besa, Bajram Gashi,J.Musolli,B.Rama, Ilir Shuleta,
Feronikeli-Ferizaj, Kreshnik Vula,B.Morina,M.Qehaja, M.Baliu,
Trepça-Drenica, Besnik Batalli,F.Jakupi,E.Zeqiri, E.Janovaliu,
E DIEL, 13.04.2014 nga ora 15.00
Trepça ‘89-Prishtina, Gramoz Shala,D.Preniqi,Artan Latifi, B.Kosumi,
E HËNË, 14.04.2014 nga ora 15.00
Hajvalia-Llamkos Kosova, Nazmi Rraci,B.Selimaj,M.Aliu, S.Isufi,
Liga e PARË, Java e 21-të:
E SHTUNË, 12.04.2014 nga ora 15,00
Istogu-Ballkani, Burim Jahmurati,O.Krasniqi,V.Kastrati,
Llapi-Vëllaznimi, Labinot Fejza,A.Shala,A.Rexhepi,
KEK-u-Flamurtari, Mervan Bejtullahu,B.Hyseni,B.Berisha,
Ulpiana-Kosova (P), Besnik Sejdiu,R.Markoviq,B.Haradinaj,
2 Korriku-Lepenci, Leutrim Mustafa,D.Rrahmani,A.Jupolli,
R.Sadiku-Dukagjini, Arben Halilaj,B.Bunjaku,H.Ademi,
Pejë:Deçani-Liria, Artan Tahiri,B.Këpuska,F.Sekiraça,
E DIEL, 13.04.2014 nga ora 15.00:
Gjilani-Rilindja, Isak Ceraviku, H.Osmani,A.Bucolli.