gjyqtaret[1]Gjatë fundjavës do të zhvillohen ndeshjet e javës së 27-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 24-t në Ligën e Parë, derisa sot janë caktuar me short gjyqtarët që do t’i drejtojnë këto sfida. Në elitë, dy ndeshjet e para do të zhvillohen, të shtunën, ku në kryeqytet takohen Prishtina e Fushë Kosova, derisa në Skenderaj, Drenica e Drita.
 
Raiffeisen Superliga, Java e 27-të:
E shtunë, 26.4.2014 nga ora 15.00:
Prishtina-Fushë Kosova, Gramoz Shala, B. Morina, E. Zeqiri, 4. T.Maloku
Drenica-Drita, Ergin Janovaliu, A. Ejupi, I. Kabashi, 4. K.Vula
E diel, 27.4.2014 nga ora 15.00
Llamkos Kosova-Feronikeli, Mentor Baliu, D. Preniqi, S. Haziri, 4. A. Tahiri
Ferizaj-Besa, Fatmir Tahiri, B. Selimaj, K. Bajrami, 4. B. Fejzullahu
Hajvalia-Trepça, Idriz Kelmendi, A. Peshteri, A. Latifi, 4.Genc Nuza.
Liga e Parë, Java e 24-t:
E shtunë, më 26.4.2014 nga 15.00
Istogu-Ramiz Sadiku, Radovan Markoviq, B. Haradinaj, H.Ademi,
Ballkani-2 Korriku, Shpëtim Murtezi, B. Bunjaku, A. Rexhepi
Rilindja-Ulpiana, Liridon Hasani, N. Bala, N. Hysenaj
Kosova (P)-KEK-u, Mervan Bejtullahu, D. Rrahmani, B. Berisha
E diel, 27.4.2014 nga ora 15.00:
Vëllaznimi-Liria, Ilir Shuleta, M. Berisha, V. Kelmendi
Dukagjini-Llapi, Bajram Gashi,O.Krasniqi,A.Shala,
Lelepnci-Deçani, Erdall Zasella, A. Sadiku, S. Reçica
Flamurtari-Gjilani, Besnik Sejdiu, A. Potoku, Avn Jupolli.