gjyqtaret1Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 26-të në Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën, do të zhvillohen dy ndeshje. Në Skenderaj, Drenica e pret Ferizajn, derisa në kryeqytet, Prishtina është mirëpritëse e rivales së vjetër, Besës.
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 29-të:
E SHTUNË, 10.5.2014 nga ora 16.00
Drenica-Ferizaj, Kreshnik Vula, F.Abrashi, M.Aliu, 4.E.Janaovaliu
Prishtina-Besa, Selim Isufi, B.Morina, E.Zeqiri, 4.N.Raci
E DIEL, 11.04.2014 nga ora 16.00:
Trepça 89-Feronikeli, Artan Tahiri, B.Këpuska, F.Sekiraça, 4.G.Shala
Llamkos Kosova-Drita, Besfort Kosumi, L.Muhadri, B.Rama, 4.G.Nuza
Gjilan: Hajvalia-Fushë Kosova, Fatmir Tahiri, E.Baliqi, M.Berisha, 4.I.Shuleta
Java e 30 më 14/15.05.2014 nga ora 16.00
Feronikeli – Trepça
Ferizaj – Prishtina
Drita -Hajvalia
Besa – Llamkos Kosova
Fushë Kosova – Trepça 89
Drenica pushon
LIGA E PARË, Java e 26:
E SHTUNË, 10.5.2014 nga ora 16.00
Istogu-Gjilani, Hajriz Hajdari, B.Haradinaj, H.Ademi,
KEK-u-2 Korriku, Liridon Hasani, A.Potoku, B.Berisha
Ballkani-Llapi, Mervan Bejtullahu, A.Sadiku, S.Reçica
Flamurtari-Deçani, Leutrim Mustafa, D.Rrahmani, J.Gashi
Rilindja-Vëllaznimi, Besnik Sejdiu, H. Osmani, A. Jupolli
E DIEL, 11.5.2014 nga ora 16.00
Dukagjini-Ulpiana, Isak Ceraviku, D.Muriqi, N. Hysenaj
Lepenci-Liria, Burim Jahmurati, D.Preniqi, A.Shala
Kizhnicë:Kosova (P) – R.Sadiku, Arben Halilaj, O.Krasniqi, A. Bucolli
Java e 27-të më 13/14.5.2014 nga ora 16.00
E martë:
Gjilani-KEK-u
Deçani-Ballkani
E mërkurë:
Liria-Dukagjini
Vëllaznimi-Lepenci
Llapi-Istogu
Ulpiana-Flamurtari
Rilindja-Kosova (P)
2 Korriku-R.Sadiku