ffk-llogofinJanë caktuar terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së dytë në Raiffeisen Superligë, si dhe të javës së parë në Ligën e Parë.
Raiffeisen Superliga: Jave e 2-të

E premte : ora 17.00
Feronikeli – Drita……………………..SSK
M.Baliu. J.Musolli. B.Rama. B.Kosumi.
E shtunë: ora 17.00
Llapi – Trepça-89…(sradiumi i Flamurtarit)
B.Gashi. D.Preniqi. F. Berisha. G.Nuza
Hajvalia – Drenica
B.Batalli. B.Kepuska. G.Mehmeti. H.Hajdari
Istogu – Prishtina
M.Bejtullahu. B.Selimaj. R.Hyseni. G.Shala
E diel : ora 17.00
Besa – Vushtrria……………………….SSK
N.Rraci. F.Jakupi. S.Haziri. F.Tahiri
Gjilani – Liria
A.Tahiri. S.Berisha. F.Abrashi. B.Jahmurataj
Liga e Parë: Java e 1-rë
E shtunë : Ora 17.00
Ramiz Sadiku – Vitia
F.Tahiri .H.Llallo. K. Burrniku
2 Korriku – Behari
L.Mustafa. E.Zeqiri. A.Jupolli
Fushë Kosova – Kosova (P)
F.Dogani. H.Ademi. F.Jashari
Luftëtari –  Ferizaj   (ndeshja zhvillohet në Gjakovë)
I.Ceroviku. E.Baliqi. H.Osmani
E diel: ora 17.00
Trepça – Flamurtari
Sh.Murtezi. A.Sadiku. E.Bicaj
Vëllaznimi – KEK-u
A.Shala. O.Krasniqi. E.Kume
Rahoveci – Dukagjini
A.Halilaj. N.Hysenaj. F.Kiqina
Ballkani – Vllaznia (P)
V.Kastrati. G.Hyseni. Q.Vata