gjyqtaret1Sot është bërë tërheqja e shortit për gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 8-të në Ligën e Parë. Java e 9-të në elitë nis me ndeshjen që do të zhvillohet, të premten, në Kizhnicë, ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, për të vazhduar më pas me dy ndeshje të shtunën dhe tri ndeshje në ditën e diel.
Raiffeisen Superliga, Java e 9-të
E premte, 14.10.20132 nga ora 15.00:
Hajvalia-Trepça‘89, I. Kelmendi, B. Selimaj, B. Morina, I. Shuleta
E shtunë, 05.10.2013 nga ora 15.00:
Drenica-Prishtina, B. Fejzullahu, J. Musolli, B. Rama, H. Hajdari
Fushë Kosova-Ferizaj, N. Raci, D. Preniqi, S. Haziri, S. Isufi
E diel, 06.10.2013 nga ora 15.00:
Besa-Feronikeli, F. Tahiri, F. Abrashi, K. Bajrami, T. Maloku
Llamkos Kosova-Hysi, G. Shala, E. Baliqi, R. Hyseni, M. Baliu
Trepça-Drita, K. Vula, F. Jakupi, M. Aliu, B. Kosumi
Liga e Parë, Java e 8-të:
E shtunë, 05.10.2013 nga ora 15.00:
Istogu-KEK-u, B. Jahmurati, H. Osmani, J. Gashi
Ballkani-R. Sadiku, Labinot Fejza, A. Potoku, E. Kume
Pr.Taukbahqe: Rilindja-Deçani, E. Zasella, B. Bunjaku, A. Sadiku
Flamurtari-2 Korriku, L. Mustafa, M. Berisha, N. Hysenaj
Llukar: Kosova (P)-Liria, A. Kastrati, B. Haradinaj, B. Berisha
E diel, 06.10.2013 nga ora 15.00:
Vëllaznimi-Ulpiana, B. Gashi, L. Gegaj, F. Kiçina
Dukagjini-Gjilani, Besnik Batalli, D. Muriqi, A. Rexhepi
Lepenci-Llapi, I. Ceraviku, A. Bucolli, B. Hyseni
Orari i ndeshjeve të Ligës së Dytë dhe Juniorëve (Kliko për t’i shikuar në PDF)