gjyqtaretparaloje131 tetor, 2016 – Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 12-të në Vala Superligë dhe të javës së 12-të në Ligën e Parë. Në elitë kjo javë sjellë ballafaqime tejet interesante, pasi përballen ndërmjet veti skuadrat e kreut të renditjes, por edhe ato të fundit të renditjes. Pesë ndeshje zhvillohen të mërkurën, derisa javën e mbyll sfida ndërmjet Llapit dhe Prishtinës, që luhet të enjten.
 
Vala Superliga, java e 12-të; të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E mërkurë, 02.11.2016       
Drita –Trepça
G.Shala, A.Peshteri, M.Qehaja, L.Mustafa
Besa – Feronikeli
F.Tahiri, B.Selimaj, R.Hyseni, S.Isufi
Liria – Drenica
H.Hajdari, A.Latifi, V.Kelmendi, B.Gashi
Trepça ‘89 – Gjilani
G.Nuza, F.Sekiraqa, E.Zeqiri, B.Jahmurataj
Hajvalia – Ferizaj
N.Rraci, E.Baliqi, B.Rama, B.Kosumi
E enjte, 03.11.2016
Llapi – Prishtina
K.Vula, F.Berisha, F.Jakupi, M.Bejtullahu
Liga e Parë, java e 12-të; të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E mërkurë, 02.11.2016
Dukagjini – Vëllaznimi
A. Shala, G.Hyseni, O.Krasniqi
Istogu – Ulpiana
A.Halilaj, H.Osmani, N.Hysenaj
Fushë Kosova – Ramiz Sadiku
Sh.Murtezi, A.Sadiku, B.Jashari
Vitia – Kosova (P)
I.Mehmeti, E.Bicaj, J.Gashi
Rahoveci – Flamurtari
B.Batalli, B.Haradinaj, B.Ismajli
Deçani – Vushtrria
V.Abazi, L.Selmani, B.Raqi
Vllaznia (P) – 2-Korriku
L.Fejza, N.Bala, B.Berisha
E enjte, 03.11.2016
Ballkani – KEK-u (Ndeshja zhvillohet në Prizren në stadiumin e KF Liria)
D.Qaka, Q.Vata, Xh. Sejdiu
 
Liga e Dytë, Grupi A, java e 11-të, ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E mërkurë, 02.11.2016
Iliria – Australia
Ratkoci – Behari
Ujvara e Malishevës – Gryka
Përparimi – Dushkaja (në orën 11:00)
Besa – Dukagjini
E enjte, 03.11.2016 
Leshani – Rilindja e Kosovës
Lugu i Baranit – Onix Banje

E premte, 04.11.2016

Opoja – Luftëtari
 
Liga e Dytë, Grupi B, java e 11-të, ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E mërkurë, 02.11.2016
Bashkimi (K) – Besëlidhja
Galaksia – Vjosa
Dardana – Xërxa
Lepenci – Minatori
Tefik Çanga – Arbëria
E enjte, 03.11.2016 
Kastrioti – 18 Korriku
Kika – Bashkimi (Gj)
 
Superliga Juniorët, java e 11-të, ndeshjet zhvillohen në orën 11.00
E mërkurë,02.11.2016
Llapi – Drenica
 
E enjte, 03.11.2016
Besa – Prishtina
Vushtrria – Trepça’89
Feronikeli – Hajvalia
Trepça – Liria
Gjakova – Vëllaznimi
Flamurtari – Ramiz Sadiku
KEK-u – 2 Korriku