gjyqtaretfer-dren14 nëntor, 2016 – Gjatë kësaj mesjave rikthehen emocionet e Vala Superligës së Kosovës në futboll. Ndeshja hapëse e javës së 14-të do të jetë ajo ndërmjet Hajvalisë dhe Prishtinës, e cila luhet të martën, derisa ndeshjet e tjera do të zhvillohen të mërkurën. Edhe kjo javë sjellë ballafaqime joshëse, ku pa dyshim njëra nga më interesantet pritet të jetë ajo ndërmjet skuadrës që aktualisht kryeson renditjen, Trepçës’89 dhe kampionit në fuqi, Feronikelit.
 
Vala Superliga, java e 14-të; Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E martë, 15.11.2016
Hajvalia – Prishtina
F.Tahiri, B.Morina, A.Latifi, M.Baliu
 
E mëkurë, 16.11.2016
Trepça’89 – Feronikeli
G.Shala, F.Berisha, B.Selimaj, I.Shuleta
 
Besa – Drenica
K.Vula, B.Kepuska,M.Qehaja, L.Mustafa
 
Liria – Trepça
H.Hajdari, A.Peshteri, V.Kelmendi, B.Batalli
 
Llapi – Drita
G.Nuza, L.Muhadri, M.Berisha, S.Isufi
 
Gjilani – Ferizaj
B.Kosumi, A.Ejupi, I.Kabashi, N.Rraci