gjyqtaretfer-drenJanë caktuar terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 13-të në Ligën e Parë. Të shtunën do të zhvillohen dy ndeshje, Gjilani – Drenica dhe Hajvalia – Vushtrria, derisa tri ndeshje tjera luhen të dielën, ku veçohen dy ballafaqimet mjaft joshëse Besa-Trepça’89 dhe Llapi-Prishtina. Ndërkohë, javën e 14-të e përmbyll dueli ndërmjet Feronikelit dhe Lirisë që zhvillohet të hënën. Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
 
Raiffeisen Superliga: Java e 14-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E shtunë, 07.11.2015
Gjilani – Drenica              (SSK)
S.Isufi, D.Preniqi, G.Mehmeti, B.Jahmurataj
.
Hajvalia – Vushtrria
M.Baliu, A.Ejupi, S.Haziri, G.Nuza
.
E diel, 08.11.2015
Besa – Trepça ‘89            (SSK)
B.Gashi, F.Berisha, E.Zeqiri, L.Mustafa
.
Istogu – Drita
K.Vula, B.Këpuska, F.Jakupi, B.Batalli (ndeshja zhvillohet në Istog)
.
Llapi – Prishtina
B.Kosumi, E.Baliqi, I.Kabashi, F.Tahiri
.
E hënë, 09.11.2015
Feronikeli -Liria              (SSK)
M.Bejtullahu, J.Musolli, R.Hyseni, I.Shuleta
.
.
Liga e Parë – Java e 13-të – të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E shtunë,  07.11.2015
Vitia – Vëllaznimi
D.Rrahmani, J.Gashi, A.Jupolli
.
Kosova (P) – Vlaznia (P)
E.Jonuzi, A.Sadiku, B.Jashari
.
E diel, 08.11.2015
Rahoveci – Trepça
I.Kelmendi, A.Peshteri, D.Muriqi
.
Flamurtari – Fushë Kosova
H.Hajdari, H.Ademi, B.Bunjaku
.
Dukagjini – 2 Korriku
L.Fejza, H.Llallo, E.Kume
.
Luftëtari – KEK-u
N.Rraci, V.Kelmendi, B.Haradinaj
Ferizaj – Ramiz Sadiku
A.Halilaj, H.Osmani, N.Hysenaj
.
Behari – Ballkani
S.Hajdari, G.Hyseni, E.Bicaj