gjyqtaretparaloje117 nëntor, 2016 – Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 15-të në Vala Superligë dhe Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën zhvillohen dy ndeshje, derisa katër tjera luhen të dielën. Edhe kjo javë pritet të sjellë rivalitet dhe sfida interesante në të gjitha ballafaqimet.
 
Vala Superliga; Java-15-të, të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13.00
E shtunë, 19.11.2016
Prishtina – Besa (ndeshja zhvillohet në Obiliq në stadiumin “Agron Rama’)
M.Baliu, E.Baliqi, K.Bajrami, S.Isufi
Drenica – Gjilani
N.Rraci, F.Abrashi, A.Latifi, F.Tahiri
E diel, 20.11.2016
Drita – Liria
B.Kosumi, J.Musolli, E.Zeqiri, T.Maloku
Trepça – Hajvalia
B.Gashi, F.Jakupi, B.Rama, I.Shuleta
Llapi – Trepça’89
G.Nuza, D.Preniqi, B.Morina, H.Hajdari
Ferizaj – Feronikeli
B.Jahmurataj, F.Sekiraça, R.Hyseni, L.Mustafa
 
Liga e Parë; Java e 15-të, të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13.00
E shtunë, 19.11.2016
Flamurtari – KEK-u (ndeshja fillon në orën 12.00, transmetim në RTK )
K.Vula, B.Kepuska, G.Mehmeti
2 Korriku – Fushë Kosova
D.Qaka, H.Ademi, V.Hyseni
Ramiz Sadiku – Istogu
I.Cerraviku, B.Kabashi, P.Jakupi
 
E diel, 20.11.2016
Vëllaznimi – Rahoveci
A.Halilaj, D.Muriqi, A.Bucolli
Vushtrria – Ballkani
B.Ajeti, L.Statofci, J.Gashi
Vitia – Dukagjini
E.Zasella, O.Krasniqi, L.Selmani
Ulpiana – Vllaznia (P)
B.Batalli, B.Raçi, B.Ismajli
Kosova (P) – Deçani
M.Bejtullahu, B.Berisha, S.Reçica