ffk-llogofin29 nëntor, 2016 – Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 17-të në Vala Superligë, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë. Të mërkurën zhvillohen katër ndeshje, derisa të enjten dy ndeshje, me të cilat edhe do të përmbyllet pjesa vjeshtore e kampionatit.

Vala Superliga, java e 17-të; të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00

E mërkurë, 30.11.2016
Trepça – Gjilani
B.Jahmurataj, J.Musolli, B.Morina, I.Shuleta
Liria – Trepça’89
K.Vula, B.Kepuska, M.Berisha, B.Batalli
Drenica – Ferizaj
B.Gashi, F.Sekiraqa, G.Mehmeti, S.Isufi
Prishtina – Feronikeli
F.Tahiri, D.Preniqi, A.Latifi, L.Mustafa

E enjte, 01.12.2016

Drita – Besa
B.Kosumi, E.Zeqiri, B.Rama, T.Maloku
Llapi – Hajvalia
M.Baliu, F.Abrashi, R.Hyseni, H.Hajdari