gjilani-prishtinaËshtë caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 25-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 22-të në Ligën e Parë. Në elitë do të luhen tri ndeshje të shtunën dhe tri të tjera të dielën.
 
Raiffeisen Superliga – Java e 25-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën  14.00
E shtunë, 09.04.2016
Hajvalia – Drita              SSK
B.Gashi, A. Ejupi, E. Zeqiri, L.Mustafa
 
Drenica – Liria
K.Vula, I. Kabashi, E. Baliqi, N. Rraci
 
Feronikeli – Prishtina
T.Maloku, B. Selimaj, F. Berisha, I. Ceraviku
 
E diel, 10.04.2016
Llapi – Vushtrria             SSK
B.Kosumi, F. Jakupi, K. Bajrami, M. Bejtullahu
 
Besa – Trepça’89           SSK
B.Jahmurataj, B. Kepuska, M. Qehaja, I.Shuleta
 
Gjilani – Isogu
S.Isufi, L. Muhadri, R. Hyseni, A. Tahiri
 
 
 
Liga e Parë – Java e 22-të: Të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 14.00
E shtunë, 09.04.2016
Ballkani –  Trepça
G.Shala, V. Kelmendi, A. Peshteri
 
Fushë Kosova – 2 Korriku
E.Zasella, A. Jupolli, J. Gashi
 
Kosova (P) – Dukagjini
Sh.Murtezi, B. Bunjaku, B. Berisha
 
E diel, 10.04.2016:
Vëllaznimi – Luftëtari
A.Shala, N. Hysenaj, F. Kiqina
 
KEK-u – Ramiz Sadiku
D.Qaka, H. Llallo, E. Bicaj
 
Vitia – Ferizaj
F.Tahiri, G. Mehmeti, H. Ademi
 
Behari – Flamurtari
L.Fejza, A. Bucolli, E. Gashi
 
Vllaznia (P) – Rahoveci
S.Hajdari, O. Krasniqi, B. Ismajli
 
 
Liga e Dytë

Grupi A – Java 15
E shtunë
L. Baranit – Deçani
Ard.Halilaj, Ad. Krasniqi, G. Germizaj
E diel
Ratkoci – Dushkaja
A. Jakupi, H. Osmani, G. Ibrahimi
Besa – Iliria
B. Ajeti,K. Maloku, L.Bunjaku
Opoja e Minatori, pushojnë
 
Grupi B – Java 19
E diel
Bashkimi (GJ) – Bashkimi (K)
(A. Fazlia, F. Nagavci, E. Kuqi)
T.Çanga – 18 Korriku
P. Jakupi, E.Bejtullahu, M. Kadrija
Vjosa – Kaolini
V. Abazi, G.Restelica, L. Statovci
E hënë
Galaksia – Rinia
K. Pantina, E. Emini,F.Sadiku
Hogosht: Kastrioti – Kika
V. Iberdemaj, L.Metaj,A.Bacaj
Lepenci, Ulpiana e Besëlidhja, pushojnë
Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 14:00

Superliga – Juniorët – Java 20

E shtunë
Vëllaznimi – 2 Korriku
F. Sadriu, B.Derguti, E.Ferati
Rilindja – Liria
L.Metaj,A.Bajramaj,A.Qelaj
E diel
Drenica – Vushtrria
V.Bajgora, L. Selmani,L.Bulliqi
Hajvalia – Besa
A.Halilaj, M.Hamiti, A.Zhegrova
Feronikeli-Drita
G.Koci,K.Krasniqi,F.Kastrati
Prishtina – R.Sadiku
V.Hoxha,Z.Rrahimi,F.Jakupi
E hënë
Istogu – Trepça ’89
Arb.Krasniqi,L.Ademqaj,E.Kume
Llapi-Flamurtari
L.Nuhiu,A.Ramadani,P.Hyseni
Liga e Parë – Juniorët – Java 9
E diel
KEK-u – Ferizaj
I.Zejnullahu,E.Tahiri,A.Hamza
Ereniku-Trepça
V.Selmanaj,G.Jahaj,T.Iberdemaj
Gjilani-Gjakova
F.Murseli,Bek.Derguti, A.Ukzmajli
Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00