raiffeisensuperliga1Janë caktuar terminet dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 30-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 27-të në Ligën e Parë.
 
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 30-të:
E MËRKURË, 14.05.2014 nga ora 16.00
Ferizaj-Prishtina, Tefik Maloku,S.Berisha,K.Bajrami,4.N.Raci,
F.Kosova-Trepça ‘89, Hajriz Hajdari,J.Musolli,M.Qehaja, 4.Ilir Shuleta,
Feronikeli-Trepça, Genc Nuza,D.Preniqi,E.Zeqiri, 4.B.Gashi,
Drita-Hajvalia, Ergyn Janovaliu,A.Ejupi,A.Latifi, 4.Artan Tahiri,
 
E ENJTE, 15.05.2014 nga ora 16.00
Besa-Llamkos Kosova, Bejtë Fejzullahu,B.Selimaj,I.Kabashi,4.K.Vula.
 
LIGA E PARË, Java e 27-të:
E martë, 13.05.2014 nga ora 16.00:
Gjilani-KEK-u, Burim Jahmurati,O.Krasniqi,M.Berisha,
Deçani-Ballkani, Erdall Zasella,N.Bala,A.Bucolli,
 
E MËRKURË, 14.05.2014 nga ora 16.00
Liria-Dukagjini, Liridon Hasani,A.Shala,B.Bunjaku,
Vëllaznimi-Lepenci, Gramoz Shala,V.Kelmendi,E.Kume,
Llapi-Istogu, Fatmir Tahiri,A.Potoku,N.Hysenaj,
Ulpiana-Flamurtari, Radovan Markoviq,G.Mehmeti,H.Ademi,
Rilindja-Kosova (P), Besfort Kosumi,F.Sekiraça,B.Rama,
2.Korriku-R.Sadiku, Labinot Fejza,D.Rrahmani,B.Berisha.