prishtina-besaSot është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 4-t në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 3-të në Ligën e Parë. Ndeshjet e elitës do të zhvillohen gjatë tri ditëve. E mërkura është më e ngjeshur, pasi zhvillohen katër duele, derisa të enjten dhe të premten luhet nga një ndeshje.
 
Orari i takimeve të Raiffeisen Superligës, Java e 4-t, 03,04,05.09.2014
E mërkurë 03.09.2014 në ora 16.00
Drita – Ferizaj             (M.Baliu, J.Musolli, I.Kabashi, B.Gashi)
Trepca ’89 – Drenica   (B.Kosumi, A.Ejupi, K.Bajrami, A.Tahiri) – SSK
Istogu – Vëllaznimi     (N.Raci, F.Jakupi, R.Hysni, M.Bejtullahu)
Prishtina – Feronikeli (S.Isufi, B.Morina, F.Sekiraqa, B.Batalli)
 
E enjte  04.09.2014 në ora 16.00
Besa –  Llamkos Kosova         (H.Hajdari, L.Muhadri, G.Mehmeti, I.Ceroviku)  – SSK
E premte 05.09.2014 në ora 16.00
Hajvalia – Trepca        (I.Kelmendi, B.Kepuska, M.Berisha, I.Shuleta) – SSK
 
Orari i takimeve Liga e parë Java e 3-të,
E mërkurë 03.09.2014 në ora 16.00
KEK-u – Decani         (G.Nuza, A.Shala, F.Dogani)
Ulpiana – Liria            (F.Tahiri, A.Potoku, A.Bucolli)
Ballkani – Rahoveci    (L.Mustafa, A.Jupolli, Q.Vata)
Lepenci – Gjilani         (T.Maloku, O.Krasniqi, A.Rexhepi)
Flamurtari – Kosova   (R.Markovic, N.Bala, D.Muriqi)
R.Sadiku – Llapi         (Sh.Murtezi, D.Preniqi, H.Llallo)
2 Korriku – Dukagjini (F.Berisha, B.Rama, F.Kiqina)
Vëllaznia – F.Kosova (E.Januzi, N.Hysenaj, B.Hyseni)