gjyqtaretparaloje1Këtë mesjavë zhvillohen ndeshjet e javës së 7-të në Vala Superligë dhe më pas shkohet në pauzë deri më 12 tetor për shkak të ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës për kualifikimet e Botërorit “Rusia 2018”, kundër Kroacisë, më 6 tetor dhe Ukrainës, më 9 tetor. Edhe java e 7-të vjen me ndeshje interesante, ku tri prej tyre zhvillohen të mërkurën, dy tjera të enjten dhe ëmbëlsira e kësaj jave vjen të premten, ku zhvillohet derbi i madh ndërmjet Dritës dhe Gjilanit.
 
Vala Superliga, java e 7-të – të gjitha takimet zhvillohen në orën 15.00
E mërkurë, 28.09.2016
Trepça – Feronikeli
T.Maloku, A. Ejupi, M. Qehaja, B. Batalli
 
Liria – Hajvalia
L.Mustafa, S.Berisha, A.Latifi, G.Shala
 
Drenica – Trepça’89
K.Vula, V.Kelmendi, K.Bajrami, I.Shuleta
 
E enjte, 29.06.2016
Prishtina – Ferizaj
M.Bejtullahu, E.Baliqi, I.Kabashi, N.Rraci
 
Llapi – Besa
M.Baliu, F.Abrashi, G.Mehmeti,B.Kosumi.
 
E premte, 30.09.2016
Drita -Gjilani
G.Nuza, B,Selimaj, F.Berisha, B.Jahmurataj
 
 
Liga e Parë, java e 6-të – Të gjitha takimet zhvillohen në orën 15.00
E mërkurë, 28.09.2016
Vëllaznimi – Vushtrria
E.Jonuzi, B.Bunjaku, B.Jashari
 
Dukagjini – Ballkani
V.Kastrati, G.Hyseni, E.Kume
 
Fushë Kosova – Istogu
I.Mehmeti, S.Reçica, L.Selmani
 
Vitia – KEK-u
A.Shala, O.Krasniqi, B.Ismajli
 
Kosova (P) – Flamurtari
Sh.Murtezi, F.Jashari, B.Berisha
 
2 Korriku – Ulpiana
F.Dogani, P.Burrniku, Q.Vata
 
Deçani – Rahoveci
V.Abazi, H.Llalo, B.Raqi
 
Vllaznia (P) – R-Sadiku
E.Zasella, B.Haradinaj, H.Ademi