liga21Sot është tërhequr shorti i gjyqtarëve për ndeshjet e javës së 7—të në Raiffeuisen Superligë dhe të javës së 6-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë. Javën e 7-të në Raiffeisen Superligë e hap ndeshja në Vushtrri ndërmjet Llamkos Kosovës dhe Feronikelit, derisa katër ndeshje tjera zhvillohen të mërkurën. Ndërkohë, sfida që e mbyll këtë javë do të jetë ajo ndërmjet Dritës dhe Trepçs’89, që luhet të enjten në Gjilan.
Raiffeisen SUPERLIGA, java e 7-të:
E martë: 24.9.2013 nga ora 16.00
Llamkos Kosova-Feronikeli, G. Shala, B .Selimaj, S.Haziri, T.Maloku
E mërkurë, 25.9.2013 nga ora 16.00:
Besa-Fushë Kosova, G.Nuza, A.Latifi,A.Latifi, S.Isufi
Trepça-Prishtina, K.Vula, F.Berisha, E.Zeqiri, A.Kastrati
Drenica-Ferizaj, F.Tahiri, F.Abrashi, B.Morina, E.Janovaliu
Hajvalia-Hysi, A.Tahiri, M. Rrahimi,R.Hyseni, M.Baliu
E enjte, 26.9.2013 nga ora 16.00
Drita-Trepça ‘89, I.Kelmendi, A.Ejupi, M.Aliu, I.Shuleta
Liga e Parë, java e 6-të:
E mërkurë, 25.9.2013 nga ora 16.00:
Vëllaznimi-Llapi, M.Bejtullahu, L.Gegaj, F.Kiçina
Dukagjini-R.Sadiku, B.Muja, B.Bunjaku, B.Hyseni
Ballkani-Istogu, B.Gashi, O.Krasniqi, Avni Jupolli
Lepenci-2 Korriku, I.Ceroviku, A.Halilaj, N.Hysenaj
Llukar: Kosova (P)-Ulpiana, B. Sejdiu, H.Osmani, J.Gashi
Flamurtari-KEK-u, L. Fejza, D.Muriqi, N.Bala
Rilindja-Gjilani, Leutrim Mustafa, A.Bucolli, E.Kume
E enjte
Suharekë: Liria-Deçani, E. Jonuzi, S.Reçica, A.Shala.