Të shtunën do të zhvillohen të gjitha ndeshjet e javës së 32-të në Raiffeisen Superligë, derisa të premten dhe të shtunën zhvillohen ndeshjet e javës së 29-të të Ligës së Parë.
Raiffeisen SUPERLIGA, java e 32-të:
E shtunë, 24.05.2014 nga ora 17.00
Drenica-Llamkos Kosova, Besfort KOSUMI, D.Preniqi,M.Qehaja, 4.K.Vula
Fushë Kosova-Feronikeli, Bejtë FEJZULLAHU, A.Ejupi,M.Aliu, 4.I.Shuleta,
Ferizaj-Hajvalia, Selim ISUFI, E.Baliqi,M.Aliu, 4.M.Baliu,
Besa-Trepça 89,Genc NUZA, B.Selimaj,B.Rama, 4.Bajram Gashi,
Drita-Trepça, Tefik MALOKU, B.Morina,E.Zeqiri, 4.I.Kelmendi.
Liga e Parë, java e 29-të (e parafundit)
E premte, më 23.05.2014 nga ora 17.00:
Gjilani-2 Korriku,Besnik SEJDIU, B.Haradinaj, A.Jupolli.
Deçani-KEK-u, Labinot FEJZA, D.Muriqi, E.Kume.
E shtunë, 24.05.2014 nga ora 17.00:
Liria-Ballkani, Radovan MARKOVIQ,A.Potoku,H.Ademi,
Vëllaznimi-Flamurtari, Arben HALILAJ,N.Bala,N.Hysenaj,
Llapi-Ramiz Sadiku, Liridon HASANI,H.Osmani,A.Bucolli,
Ulpiana-Istogu, Hajriz HAJDARI,D.Rrahmani,J.Gashi,
Lepenci-Kosova (P), Leutrim MUSTAFA, S.Reçica,B.Berisha.
Dukagjini, pushon.