gjyqtaret1Me ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, që zhvillohet, të martën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, fillon java e 26-të në Raiffeisen Superligë. Sot janë caktuar me short gjyqtarët e ndeshjeve të kësaj jave si dhe të javës së 23-të në Ligën e Parë, që po ashtu zhvillohen në mesjavë.
 
 
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 26-të:
E martë, 22.04.2014 nga ora 15.00
Feronikeli-Prishtina, Bejtë Fejzullahu, S. Berisha, E. Zeqiri, 4. M.Baliu
E mërkurë, 23.4.2014 nga ora 15:00
Drita-Ferizaj, Bajram Gashi, F. Abrashi, G. Mehmeti, 4. I. Kelmendi
Trepça 89-Hajvalia,Kreshnik Vula,B.Këpuska,M.Aliu,4.I.Shuleta,
Fushë Kosova-Drenica, Genc Nuza, D. Preniqi, M. Berisha, 4. F. Tahiri
E enjte, 24.4.2014 nga ora 15.00:
Trepça-Llamkos Kosova, Tefik Maloku, J. Musolli, F. Sekiraça, 4. B. Kosumi.
Liga e Parë, Java e 23-të:
E mërkurë, 23.4.2014 nga ora 15.00:
Liria-Kosova (P), Liridon Hasani, D. Rrahmani, J. Gashi
Llapi-Lepenci, Isak Ceroviku, H. Osmani, V. Kastrati
KEK-u-Istogu, Burim Jahmurati, O. Krasniqi, Avni Jupolli
Ulpiana-Vëllaznimi, Selim Isufi, E. Baliqi, R. Hyseni
2 Korriku-Flamurtari, Besnik Batalli, B. Hyseni, A. Bucolli
Ramiz Sadiku-Ballkani, Leutrim Mustafa, A. Potoku, B. Berisha
Pejë: Deçani-Rilindja, Arben Halilaj, D. Muriqi, N. Hysenaj
E enjte, 24.4.2014 nga ora 15.00
Gjilani-Dukagjini, Artan Tahiri, Bekim Rama, Artan Latifi.
Liga e Dytë – Grupi A
Java e 19-të,
Minatori – Luftëtari 2:2
Vicianumi – R. e Kosovës 2:1
Artakolli – 18 Korriku 3:1
Opoja – Behari 0:1
Drini – Besa
(Ndeshja nuk u zhvillua, pasi ekipi mysafir nuk udhëtoi për të zhvilluar ndeshjen)
Liria (M) – Lugu i Baranit nuk u zhvillua
Rahoveci – pushoi
Liga e Dytë – Grupi B
Java e 19-të,
Kamenica – Galaksia 6:0
Vitia – Tefik Çanga 2:0
Rinia – Ardhmënia 2:0
Kastrioti – Studenti 4:0
Vllaznia (P) – Vjosa
(Nuk u zhvillua, ekipi mysafir nuk udhëtoi për ta zhvilluar ndeshjen)
Besëlidhja – Kaolini
(Ndeshja u ndërpre në min. 70-të, tek rez. 0:0 pasi skuadra mysafire sulmoi gjyqtarin)
Bashkimi – pushoi
Juniorët – Superliga
Java e 21-të,
Trepça ’89 – Flamurtari 4:0
F. Kosova – Rilindja 4:0
Vëllaznimi – R. Sadiku 1:1
2 Korriku – Drenica 2:0
Besa – Gjilani
(Nuk u zhvillua, skuadra mysafire nuk e kishte mjekun kujdestar)
Feronikeli – Prishtina
(Nuk u zhvillua për shkak të reshjeve atmosferike)
E martë, 22 prill 2014
Kosova (V) – Llapi
Drita – pushon.
Juniorët – Liga e parë
Java e 14-të,
Bardhi – Trepça 2:1
Ferizaj – Gjakova 0:3
Hajvalia – KEK-u nuk u zhvillua
Lepenci – Prizrenspor nuk u zhvillua
Ulpiana dhe Dragashspor – pushojnë