raiffeisensuperliga1Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 4-t në Ligën e Parë, që zhvillohen këtë mesjavë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Gjilanit dhe Feronikelit, që zhvillohet të martën në stadiumin e qytetit në Gjilan.
 
Raiffeisen Superliga; Java e 5-të: Ora 16.00
E martë 15.09.2015
Gjilani – Feronikeli………………………SSK
B.Jahmurataj. B.Kepuska. M.Berisha. B.Batalli
E mërkurë  16.09.2015 : ora 16.00
Trepça ‘89 – Hajvalia……………………..SSK
B.Gashi. B.Selimaj. F.Berisha. I.Shuleta
Liria – Llapi
F.Tahiri. S.Berisha. R.Hyseni.H.Hajdari
Drenica – Istogu
S.Isufi. A.Latifi. B.Rama. K.Vula
Prishtina – Vushtrria
T.Maloku. F.Jakupi. G.Mehmeti. N.Rraci
E enjte 17.09.2015 ora 16.00
Drita – Besa………………………………..SSK
G.Nuza. J.Musolli. F.Sekiraqa. A.Tahiri
 
 
Liga e Parë: Java e 4-t:
E mërkurë 16.09.2015 ora 16.00
Vëllaznimi – Ramiz Sadiku
D.Qaka. B.Haradinaj.E.Bicaj
KEK-u – Ferizaj
M.Baliu. F.Abrashi. I.Kabashi
Vitia – Luftëtari
L.Mustafa. J.Gashi. S.Reqica
Ballkani – Fushë Kosova
I.Ceroviku. N.Bala. A.Bucolli
Kosova (P) – Trepça
I.Kelmendi. V.Kelmendi. D.Muriqi
Flamurtari – Dukagjini
M.Bejtullahu. S.Haziri. F.Jashari.
Behari – Rahoveci
Sh.Murtezi. O.Krasniqi. G.Hyseni
Vllaznia (P) – 2 Korriku
L.Fejza. N.Hysenaj. F.Kiqina