gjyqtaret1Janë përcaktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 12-të në Ligën e Parë. Këto sfida do të zhvillohen gjatë kësaj mesjave, derisa ndeshja hapëse do të jetë ajo ndërmjet Hysit dhe Ferizajt, që zhvillohet, të martën, në orën 14:00 në Merdar.
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 13-të:
E martë, 29.10.2013 nga ora 14.00
Hysi-Ferizaj, K. Vula,F.Jakupi,B.Këpuska,B.Kosumi
E mërkurë, 30.10.2013 nga ora 14.00:
Drita-Fushë Kosova, A. Tahiri,J.Musolli,R.Hyseni,B.Fejzullahu
Llamkos Kosova-Trepça ‘89, H. Hajdari,B.Selimaj,M.Qehaja,I.Shuleta
Trepça-Drenica, T. Maloku, A. Ejupi, Artan Latifi,I.Kelmendi
Hajvalia-Besa, M. Baliu, F.Abrashi,I.Kabashi,G.Nuza
E enjte, 31.10.2013 nga ora 14.00:
Prishtina-Feronikeli, F.Tahiri,D.Preniqi,E.Zeqiri,S.Isufi
Liga e Parë, Java e 12-të:
E mërkurë, 30.10.2013 nga ora 14.00
Dukagjini-Liria, Besnik Batalli,A.Bucolli,N.Bala
Istogu-Llapi, E. Jonuzi, A.Peshteri,A.Rexhepi
KEK-u-Gjilani, Bajram Gashi,A.Potoku,A.Shala
Ballkani-Deçani, Leutrim Mustafa,D.Muriqi,A.Sadiku
Ramiz Sadiku-2 Korriku,B.Jahmurati,M.Berisha,F.Kiçina
Flamurtari-Ulpiana, Sh.Murtezi,A.Halilaj,B.Hyseni
Llukar: Kosova (P)-Rilindja, M.Bejtullahu,H.Osmani,N.Hyseni