ffk-llogofin24 tetor, 2016 – Me ndeshjen ndërmjet Opojës dhe Flamurtarit, e cila zhvillohet të martën, nis rrethi i dytë i Kupës së Kosovës në futboll. Në këtë rreth janë të përfshira skuadrat e Ligës së Parë dhe Ligës së Dytë.
 
Kupa e Kosovës – rrethi i dytë: Ndeshjet zhvillohen në orën 14.00

E martë, 25.10.2016

Opoja -Flamurtari         (Ndeshja zhvillohet ne Prizren )
Sh.Murtezi, V.Hyseni, F.Jashari
E mërkurë, 26.10.2016
Leshani – Australia
V.Abazi, E.Kume, H.Llallo
Ballkani – Vushtrria          (Ndeshja zhvillohet ne Prizren)
L.Fejza, Q.Vata, E.Bicaj
Besëlidhja – Lepenci
V.Iberdemaj, D.Muriqi, T.Iberdemaj
Tefik Çanga – Fushë Kosova
S.Hajdari, I.Mehmeti, D.Preniqi
Istogu – Behari
N.Rraci, H.Osmani, R.Hyseni
Lugu i Baranit – Ramiz Sadiku
F.Dogani, P.Burrniku, Xh. Sejdiu
Bashkimi (K) –  Kika
E,Jonuzi, B.Hyseni, B.Jashari
Vëllaznimi – Vitia
E.Zasella, B.Haradinaj, B.Kabashi
Ulpiana – Kosova (P)
D.Qaka, N.Hysenaj, J.Gashi
Ujvara e Malishevës – 2 Korriku  (Ndeshja zhvillohet ne Drenas )
A.Halilaj, F.Kiqina, A.Bucolli
Deçani – KEK-u   (Ndeshja  zhvillohet neëStadiumin “Agron Rama “ne Kastriot)
B.Ajeti, G.Hyseni, B.Berisha
Minatori – Dukagjini Klinë
L.Nuhiu, H.Osmani, A.Ramadani
Besa Irzniq – Rahoveci
B.Batalli, V.Kelmendi, A.Peshteri
Vllaznia (P) – Dardana
A.Shala, L.Selmani, O.Krasniqi
Xërxa – Arbëria (Dobrajë)
I.Cerraviku, H.Ademi, B.Ismajli