thumbnailJanë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 11-të në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Ferizajt dhe Prishtinës, e cila do të zhvillohet, të premten, në orën 15:00, në stadiumin “Ismet Shabani” në Ferizaj. Ndërkohë, tri ndeshje do të luhen të shtunën, derisa dy ndeshjet e fundit të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë do të zhvillohen të dielën.
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 12-të:
E premte, 25.10.2013 nga ora 15.00
FERIZAJ-PRISHTINA, I.Kelmendi,S.Berisha,K.Bajrami,4.F.Tahiri,
E shtunë, 26.10.2013 nga ora 15.00
LLAMKOS KOSOVA-TREPÇA, G.Nuza,J.Musolli,E.Zeqiri, 4.B.Gashi,
DRENICA-HAJVALIA, B.Fejzullahu,Arm.Latifi,M.Aliu, 4.M.Baliu,
FUSHË KOSOVA-HYSI, I.Shuleta,E.Baliqi,G.Mehmeti, 4.A.Tahiri,
E diel, 27.10.2013 nga ora 14.00:
BESA-DRITA, H.Hajdari,A.Ejupi,F.Sekiraça, 4.K.Vula,
TREPÇA 89-FERONIKELI, B.Kosumi,D.Preniqi,S.Haziri,T.Maloku.
LIGA E PARË, Java e 11-të:
E shtunë, 26.10.2013 nga ora 14.00
Suharekë: LIRIA-LEPENCI, Liridon Hasani,L.Gegaj,J.Gashi,
LLAPI-BALLKANI, Erdall Zasella,B.Bunjaku,A.Rexhepi,
ULPIANA-DUKAGJINI, Labinot Fejza,A.Peshteri,O.Krasniqi,
RAMIZ SADIKU-KOSOVA (P), Burim Jahmurati,M.Berisha,Avni Jupolli,
2 KORRIKU-KEK-u, Besnik Batalli,A.Halilaj,B.Berisha,
Pejë: DEÇANI-FLAMURTARI, Mervan Bejtullahu,A.Sadiku,F.Kiçina.
E diel, 27.10.2013 nga ora 14.00
GJILANI-ISTOGU, Selim Isufi,B.Morina,B.Rama,
VËLLAZNIMI-RILINDJA, Leutrim Mustafa,D.Rrahmani,E.Kume