feronikeli-trepca89Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 30-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 27-të në Ligën e Parë. Këtë javë e hap ndeshja ndërmjet Istogut dhe Dritës, që do të luhet të shtunën, e që është shumë e rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë. Ndërkohë, ndeshjet e tjera do të luhen të dielën, e ku po ashtu pritet të ketë ballafaqime joshëse dhe me rivalitet të madh.
Raiffeisen Superliga – Java e 30-të, të gjitha takimet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë, 07.05.2016
Istogu – Drita                          SSK
K.Vula, B.Morina, A.Latifi, M.Baliu
E diel, 08.05.2016
Gjilani – Feronikeli                   SSK
B.Jahmurataj, J.Musolli, F.Abrashi, I.Shuleta
Besa – Hajvalia                       SSK
G.Nuza, B.Selimaj, I.Kabashi. S.Isufi
Trepça’89 – Liria
A.Tahiri, A.Ejupi, B.Rama, L.Mustafa
Vushtrria – Prishtina
G.Shala, F.Berisha, E.Zeqiri, B.Gashi
Llapi – Drenica
F.Tahiri, L.Muhadri, G.Mehmeti, A.Halilaj
Java e 31-të zhvillohet të mërkurën më 11.05.2016,

Liga e Parë: Java  27-të, të gjitha takimet zhvillohen në orën 15.00
E shtunë, 07.05.2016
Rahoveci – 2 Korriku
M.Bejtullahu, A.Sadiku, F.Jashari
Ferizaj – Fushë Kosova
D.Çaka, A.Latifi, B.Haradinaj
E diel, 08.05.2016
Dukagjini – Ramiz Sadiku
H.Hajdari, N.Hysenaj, F.Kiqina
Vitia – Vllaznia (P)
I.Cerraviku, H.Ademi, Xh.Sejdiu
Luftëtari – Trepça
V.Kastrati, N.Bala, B.Raqi
Flamurtari – Ballkani
B.Batalli, A.Peshteri, D.Muriqi
Kosova (P) – KEK-u
E.Zasella, Q.Vata, B.Ismajli

Behari – Vëllaznimi
A.Shala, G.Hyseni, S.Reçica
Java e 28-të zhvillohet të mërkurën më 11.05.2016