11 tetor, 2018 – Është caktuar orari i ndeshjeve të IPKO Superligës dhe Ligës së Parë për javën e 10-të, përkatësisht javën e 9-të. Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit dhe Prishtinës është shtyrë për 7 nëntor, për shkak se Prishtina i ka të angazhuar tre lojtarë me ekipet kombëtare.

IPKO Superliga
E martë. 16 tetor
14.45 Liria-Trepça‘89
14.45 Flamurtari-Drenica
E mërkurë, 17 tetor
14.45 Drita Ballkani
14.45 Llapi Gjilani
14.45 KEK-u – Ferizaj
Feronikeli – Prishtina, u shty (luhet më 7 nëntor)
Liga e Parë – 
Java e 9-të 13.14.10 2018
E shtunë 13 tetor, ora 15:00
Istogu 2-Korriku
E diel, 13 tetor, ora 15:00
Besa-Drenasi
Trepça – Dukagjini
Vitia – Ramiz Sadiku
Arbëria – Fushë Kosova
Bashkimi – Vushtria
Kika – Vëllaznimi
Vllaznia (P) – Onix