19 mars, 2018 – Komisioni i Garave ka caktuar sot terminin e ndeshjeve të javës së 22-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen në fundjavën e ardhshme, përveç ndeshjes Trepça – Vushtrria, që do të luhet më 28 mars, për shkak se Stadiumi Olimpik do të jetë në dispozicion të Kombëtares U21 për ndeshjet kundër Azerbajxhanit dhe Gjermanisë.
Liga e Parë
E shtunë, 24 mars, në orën 14:00
Fushë Kosova – Dukagjini
Ramiz Sadiku – Ferizaj
KEK-u – Onix
E diel, 25 mars, në orën 14:00
Vitia – 2 Korriku
Kika – Rahoveci
Bashkimi – Ballkani
Hajvalia – Kosova (P)
E mërkurë, 28 mars, në orën 14:00
Trepça – Vushtrria