30 janar, 2020 – Është caktuar orari i ndeshjeve të fazës çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës. Kjo fazë do të nisë me ndeshjen Drenica – Gjilani, që zhvillohet më 8 shkurt, në orën 12:30 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj. Në të njëjtën ditë do të zhvillohet edhe ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Vushtrrisë, por me fillim në orën 13:00. Ndërkohë, më 9 shkurt do të luhet ndeshja ndërmjet Dukagjinit dhe Ballkanit, derisa dueli ndërmjet Lirisë dhe Feronikelit zhvillohet më 12 shkurt.

Çerekfinalja e Digitalb Kupës
E shtunë, 8 shkurt
12:30 Drenica-Gjilani
13:00 Prishtina-Vushtrria

E diel, 9 shkurt
12:30 Dukagjini-Ballkani

E mërkurë, 12 shkurt
12:30 Liria-Feronikeli