Me ndeshjen ndërmjet Hajvalisë dhe Ferizajt, që zhvillohet të premten, nis java e 16-të në Raiffeisen Superligë, që është edhe e fundit për stinorin vjeshtor në elitë.
Raiffeisen Superliga: Java e 16-të Ora 13.00
E premte
Hajvalia – Ferizaj …………………..SSK
( Mentor Baliu, Jakup Musolli, Fatmir Abrashi,Ilir Shuleta)
E shtunë
Besa – Vëllaznimi…………………..SSK
(Burim Jahmurataj, Bujar Selimaj, Fatmir Sekiraqa, Bajram Gashi)
Prishtina – Llamkos Kosova……………RTK
(Hajriz Hajdari, Alban Ejupi, Imran Kabashi, Isak Ceroviku)
Istogu – Trepça
(Genc Nuza, Besnik Morina, Bekim Rama, Mervan Bejtullahu)
E diel
Trepça 89 – Feronikeli……………….SSK
(Kreshnik Vula, Lumturie Muhadri, Kujtim Bajrami, Besnik Batalli)
Drita – Drenica
(Besfort Kosumi, Erduan Baliqi, Meriton Berisha , Artan Tahiri)
Liga e 1-rë : Java e 15-të Ora 13.00
E shtunë
Gjilani – KEK-u
(Gramos Shala, Nexhmedin Bala, Deli Muriqi)
Liria – Vllaznia (P)
(Besnik Bunjaku, Arsim Sadiku, Festim Dogani)
2 Korriku – Rahoveci
(Radovan Markoviq, Arif Potoku,Lon Gegaj)
Deçani – Flamurtari (Ndeshja zhvillohet ne Gjakove)
(Fatmir Tahiri, Ramadan Hyseni, Nuhi Hysenaj)
E diel
Llapi – Ballkani
(Labinot Fejza, Orhan Krasniqi, Qendrim Vata)
Dukagjini – R-Sadiku
(Fatlum Berisha, Avni Jupolli, Jakup Gashi)
F-Kosova – Kosova (P)
(Eroll Jonuzi, Driton Rrahmani, Fatlum Jashari)
Lepenci – Ulpiana (Ndeshja zhvillohet ne Ferizaj)
(Alban Shala, Fatmir Kiqina, Berat Berisha)
Rrethi i parë i Digitalb Kupës së Kosovës
E martë: 25.11.2014 Ora 12.30
Llamkos Kosova – Tefik Çanga
Feronikeli – Rahoveci
E mërkurë 26.11.2014. Ora 12.30
Liria – Besa………………………………..SSK
Trepça 89 – Vicianumi
KEK-u – Gjilani
Fushë Kosova – Drenica
Ramiz Sadiku – Trepça
Ferizaj – Ulpiana
Drita – Vllaznia (P)
Dukagjini – Hajvalia
Deçani – Istogu
Prishtina – Ballkani
Flamurtari – Luftetari
2-Korriku, kualifikohet per garat e metejme.
E enjte : 27.11.2014: Ora 12.30
KEK-u – Gjilani………………………….SSK
Llapi – Kosova (P)