7 maj, 2019 – Komisioni i Garave ka përcaktuar orarin e ndeshjeve për javën e 31-të në IPKO Superligë dhe për javën e 28-të në Ligën e Parë. Të premten do të zhvillohen tri ndeshjet ndërmjet skuadrave që janë në garë për t’iu shmangur zonës së barazhit, derisa të shtunën do të luhen tri ndeshje tjera, ku pa dyshim spikatin përballjet Prishtina-Llapi dhe Feronikeli-Drita. Ndërkohë, në Ligën e Parë të gjitha ndeshjet do të zhvillohen të dielën.

IPKO Superliga – Java e 31-të
E premte, ora 16.00
Ballkani – Gjilani
Trepça ‘89 – Ferizaj
Flamurtari – Drenica (në stadiumin e Flamurtarit)

E shtunë, ora 16.00
Prishtina – Llapi
Feronikeli – Drita
Liria – KEK-u

Liga e Parë – Java e 28-të
E diele, ora 16.00
Onix – Istogu
Vëllaznimi – Besa
Dukagjini  – Vushtrria
Drenasi  – 2 Korriku
Fushë Kosova –  Vllaznia (P)
Arbëria – Trepça
Ramiz Sadiku – Bashkimi
Kika – Vitia