15 prill, 2019 – Komisioni i Garave e ka caktuar orarin e ndeshjeve për ndeshjet gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, si dhe për javën e 28-të në IPKO Superligë dhe për javën e 25-të në Ligën e Parë.

Gjysmëfinalja e Digitalb Kupës së Kosovës
E mërkurë, 17.04.2019, në orën 15:00
Vëllaznimi – Trepça ’89
Ballkani – Feronikeli

IPKO Superliga – Java e 28-të
E shtunë, 20.04.2019, në orën 15:00
Gjilani – Prishtina
Drenica – Llapi

E diel, 21.04.2019, në orën 14:45
Drita – Trepça’89
KEK-u – Feronikeli

E hënë, 22.04.2019, në orën 16:00
Ferizaj – Flamurtari
Liria – Ballkani

Liga e Parë – Java e 26-të
E shtunë, 20.04.2019, në  orën 15.30
Istogu – Drenasi
Vitia – Onix
Trepça – Ramiz Sadiku

E diel, 21.04.2019, në orën 15.30
Besa – Dukagjini
Vushtrria – Fushë Kosova
Kika – Arbëria
Bashkimi – 2 Korriku
Vllaznia – Vëllaznimi