prishtina-drenica
Rrethi i 1/8 së finales në DigitAlb Kupën e Kosovës do të fillojë me ndeshjen ndërmjet Gjilanit dhe Ulpianës, që do të zhvillohet të mërkurën, kurse me kërkesë të kompanisë DigitAlb SuperSport Kosova,  ndeshjet do të luhen të enjten, të premten dhe të shtunën.
E mërkurë, 27.11.2013 nga ora 12.30
Gjilan: GJILANI-ULPIANA
E enjte, 28.11.2013, nga ora 12.30
Ferizaj: FERIZAJ – 2 KORRIKU………………………SSK1
E premte, 29.11.2013 nga ora 12.30:
Mitrovicë: TREPÇA – FERONIKELI……………..SSK 1
E shtunë, 30.11.2013 nga ora 12.30
Gjilan: DRITA – VLLAZNIA (P)…………………. SSK 1
Pejë: BESA – FUSHË KOSOVA
Kizhnicë: HAJVALIA – FLAMURTARI
Skenderaj: DRENICA – ISTOGU
Vushtrri: LLAMKOS KOSOVA – TEFIK ÇANGA