feronikeli-drita1Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 17-të, të fundit për stinorin vjeshtor në Raiffeisen Superligë. Të shtunën do të zhvillohen dy ndeshje, të dielën tri tjera, derisa stinorin e përmbyll sfida ndërmjet Feronikelit dhe Hajvalisë, që do të zhvillohet të mërkurën e ardhshme, pasi në fundjavë skuadra nga Drenasi do të jetë pjesëmarrëse në turneun tradicional mbarëkombëtar “Pavarësia” që zhvillohet në Vlorë.
 
Raiffeisen Superliga – Java e 17-të (e fundit e stinorit vjeshtor)
E shtunë, 28.11.2015: ora 13.00
Drenica – Llapi (SSK)
B.Gashi, F.Berisha, D.Preniqi, G. Shala
Drita -Vushtrria
M.Baliu, A.Latifi, G.Mehmeti, L.Mustafa
E diel, 29.11.2015: ora 13.00
Liria – Besa (SSK)
B.Batalli, B.Morina, R.Hyseni, S.Isufi
Gjilani – Istogu
N.Rraci, E.Zeqiri, F.Abrashi, B.Jahmurataj
Prishtina – Trepça ’89
B.Kosumi, A.Ejupi, J.Musolli, T.Maloku
E mërkurë, 02.12.2015: ora 13.00
Feronikeli – Hajvalia (SSK)
F.Tahiri,B.Kepuska, K.Bajrami, K.Vula
Liga e 2-të – Grupi B – Java e 14-të
E diel 29.11.2015: ora 13.00
Bahkimi (K) – 18 Korriku
Ulpiana – Lepenci
Besëlidhja – Kastrioti
Tefik Çanga – Galaksia
Vjosa – Kika
Kaolini pushon
E hënë 30.11.2015: ora 13.00
Bashkimi (Gj) – Rinia
Xhiro e fundit e stinorit vjeshtor zhvillohet të mërkurën më 02.12.2015.
Superliga Juniorët: Java e 15-të (e fundit e stinorit vjeshtor)
E diel 29.11.2015
Rilindja – Vëllaznimi (ora 13.00)
Drita – Istogu (ora 11.00)
Vushtrria – Liria (ora 11.00)
Drenica – 2 Korriku (ora 11.00)
Llapi – Ramiz Sadiku (ora 11.00)
Hajvalia – Prishtina (ora 11.00)
Feronikeli – Trepça ’89 (ora 11.00)
Flamurtari – Besa (ora 11.00)