1 maj, 2019 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 30-të në IPKO Superligë dhe të javës së 27-të në Ligën e Parë. Në elitë, dy ndeshje zhvillohen të shtunën, ku skuadrat lidere të renditjes, Feronikeli dhe Prishtina luajnë si mysafire kundër Drenicës, përkatësisht Dritës. Ndërkaq, katër ndeshjet tjera zhvillohen të dielën.

IPKO Superliga – Java e 30-të
E shtunë, 04.05.2019 ora 16.00
Drenica – Feronikeli
Drita – Prishtina

E diel, 05.05.2019 ora 16.00
Llapi – Trepça ‘89
Gjilani – Flamurtari
Ferizaj – Liria
KEK-u – Ballkani

Liga e Parë – Java e 27-të
E shtunë, 04.05.2019 ora 16.00
Trepça – Vëllaznimi
Istogu – Ramiz Sadiku
2 Korriku – Fushë Kosova
Vitia – Arbëria
Besa – Onix

E diel, 05.05.2019 – ora 16.00
Vushtrria – Drenasi
Bashkimi – Dukagjini
Vllaznia – Kika