ferizaj-drenicaËshtë caktuar orari dhe gjyqtarët për ndeshjet të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 4-t në Ligën e Parë. Pas pauzës në fundjavë për shkak të ndeshjes së Përfaqësueses së Kosovës, skuadrat e elitës i rikthehen kampionatit me dy ndeshjet që luhen të premten, ku Ferizaj e pret Hajvalinë dhe Drenica është nikoqire e Dritës. Ndërkaq, të shtunën luhet vetëm një takim, ai ndërmjet Feronikelit e Trepçës’89, derisa tri sfida zhvillohen të dielën.
 
Raiffeisen Superliga, java e 5-të
E PREMTE
FERIZAJ-HAJVALIA………………………..SSK
Bajram Gashi, Besnik Morina, Fatmir Abrashi, Mentor Baliu.
———————————————————————————————————
DRENICA-DRITA
Artan Tahiri, Imran Kabashi, Gëzim Mehmeti, Kreshnik Vula.
.——————————————————————————————————–
E SHTUNË
FERONIKELI- TREPÇA 89…………………SSK
Genc Nuza, Alban Ejupi, Fatmir Sekiraqa, Gramos Shala.
——————————————————————————————————–
E DIEL
VËLLAZNIMI-BESA………………………….SSK
Ilir Shuleta, Driton Preniqi, Meriton Berisha, Hajriz Hajdari.
———————————————————————————————————
LLAMKOS KOSOVA-PRISHTINA
Tefik Maloku, Benon Këpuska, Bekim Rama, Selim Isufi.
———————————————————————————————————
TREPÇA-ISTOGU
Burim Jahmurataj, Bujar Selimaj, Mirsad Qehaja, Besfort Kosumi.
———————————————————————————————————
Liga e Parë, java e 4-t
E SHTUNË
LIRIA-2-KORRIKU.
Radovan Markoviq, Hysni Ademi, Lon Gegaj.
LLAPI-KEK-u.
Mervan Bejtullahu, Hivzi Osmani, Bashkim Hyseni.
BALLKANI-FLAMURTARI.
Fatmir Tahiri, Hysen Rrahmani, Qëndrim Vata.
DEÇANI-ULPIANA
Leotrim Mustafa, Orhan Krasniqi, Jakup Musolli.
——————————————————————————————————–
E DIEL
DUKAGJINI- LEPENCI.
Alban Shala, Jakup Gashi, Fatmir Kiqina.
FUSHË-KOSOVA-RAMIZ-SADIKU.
Isak Ceroviku, Nexhmedin Bala, Arsim Sadiku.
RAHOVECI-GJILANI.
Besnik Sejdiu, Nuhi Hysenaj, Selman Reqica.
KOSOVA (P)-VLLAZNIA (P).
Liridon Hasani, Albion Bucolli, Berat Berisha.
Të gjitha takimet zhvillohen ne ora 16.00.