prishtina-hajvaliaËshtë caktuar termini i ndeshjeve dhe gjyqtarët e javës së 22-të, të fundit për fazën e dytë të garave, në Raiffeisen Superligë. Dy ndeshje do të zhvillohen të shtunën, derisa katër ndeshjet e tjera luhen të dielën.
 
Raiffeisen Superliga Java e 22-te ndeshjet zhvillohen ne ora 14.00

E Shtunë
Feronikeli – Drita………………-……………..SSK
(G.Nuza, B.Morina, E.Baliqi, T.Maloku)
Prishtina – Hajvalia
(B.Kosumi, S.Berisha, F.Berisha, G.Shala)
 
E Diel
Besa – Istogu…………………………………….SSK
(K.Vula, Këpuska, M.Qehaja, S.Isufi)
Vëllaznimi – Ferizaj
(B.Jahmurataj, D.Preniqi, F.Sekiraqa, I.Kelmendi)
Kosova (V) – Drenica
(F.Tahiri, L. Muhadri, I.Kabashi, I.Ceroviku)
Trepça ‘89 – Trepça
(H.Hajdari, J.Musolli, K.Bajrami, M.Baliu)
(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 14:00)
 
 
Liga e Parë – Java e 20-te

E shtunë
Llapi – Ulpania
(B.Batalli, S.Reçica, A.Busolli)
 
Ballkani – Vllaznia
(V.Kastrati, N.Bala, D. Muriqi)
 
Rahoveci – Flamurtari
(M.Bejtullahu, A.Sadiku, B.Hyseni)
 
E diel
F.Kosova – KEK-u
(L.Mustafa, J.Gashi, E.Kume)
 
Liria – Lepenci
(Alban Shala, O.Krasniqi, N.Hysenaj
 
Dukagjini – Gjilani
Bajram Gashi, F.Abrashi, G.Mehmeti
 
E Hënë    13.04.2015
Kosova P – Ramiz Sadiku   (Zhvillohet ne stadiumin e 2-Korrikut)
(L.Fejza, A.Peshteri, B.Berisha)
 
Deçani – 2 Korriku       (Ndeshja zhvillohet ne Gjakove)
(E.Januzi, H.Llallo, F.Jashari).
(Ndeshjet fillojnë në ora 14:00)