Gjatë kësaj fundjave zhvillohen ndeshjet e xhiros së fundit në Raiffeisen Superligë, Ligën e Parë dhe Superligë, ku edhe përfundimisht do të dihet plasmani i skuadrave.
RaiffeisenSuperliga – Java e 33-të (e fundit): 07.06.2015
E diel në orën 16.00
Prizren: Feronikeli – Prishtina
B.Kosumi. B.Selimaj. F.Abrashi. M.Baliu
Vëllaznimi – Besa
H.Hajdari. D.Preniqi. F.Jakupi. T.Maloku.
Drenica – Trepça
G.Nuza. B.Morina. M.Berisha. I.Shuleta
Ferizaj – Kosova (V)
N.Rraci. E.Baliqi. I.Kabashi. M.Bejtullahu
Istogu – Hajvalia
K.Vula. B.Kepuska. B.Rama. B.Jahmurataj.
Drita – Trepça ’89
I.Kelmendi. A.Ejupi. V.Kelmendi. A.Tahiri
 
 
Liga e Parë: Java e 30-të (e fundit): 06.06.2015
E shtunë në orën 16.00
KEK-u – Gjilani
(D.Çaka. G.Hyseni. E.Bicaj)
Ulpiana – Lepenci
(E.Jonuzi. A.Sadiku. F.Jashari)
Ballkani – Llapi
(B.Batalli. B.Haradinaj. H.Ademi)
Rahoveci – 2-Korriku
(B.Sejdiu. H.Llallo. F.Kiqina)
Ramiz Sadiku – Dukagjini
(F.Dogani. A.Rexhepi. N.Bajrami)
Flamurtari – Deqani
(L.Hasani. J.Gashi. B.Berisha)
Vllaznia (P) – Liria
(S.Hajdari. O.Krasniqi. A.Jupolli)
Kosova (P) – Fushë Kosova, ndeshja zhvillohet në stadiumin e 2 Korikut.
(Sh. Murtezi. N.Hysenaj. B.Hyseni) ( stadium 2-Korikut)
 
 
Superliga Juniorët: Java e 30-të: ora 11.00
E shtunë
Drita – Bardhi
Vëllaznimi – Trepça-89
Kosova (V) – Ramiz Sadiku
Rilindja – Flamurtari
Prishtina – Besa
 
 
E diel
Drenica – Feronikeli
2 Korriku – Ferizaj
Llapi pushon