raiffeisensuperliga1Janë caktuar gjyqtarët dhe orari i ndeshjeve të javës së tretë në Raiffeisen Superligë dhe të javës së dytë në Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen Drenica-Gjilani, që zhvillohet të premten, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj. Të dy skuadrat e kanë nisur mirë këtë edicion, prandaj pritet një ndeshje joshëse dhe interesante.
 
Raiffeisen Superliga – Java 3
E premte
Drenica – Gjilani     SSK
(B. Batalli, F. Jakupi, B. Rama. N. Rraci)
E shtunë
Liria – Feronikeli    SSK
(G. Nuza. J. Musolli. B. Kepuska. M. Bejtullahu)
E diel
Trepça ’89 – Besa     SSK
(B. Kosumi. L. Muhadri. B. Selimaj. A. Tahiri)
Drita – Istogu
(H. Hajdari. D. Preniqi. I. Kabashi. I. Ceroviku)
Vushtrria – Hajvalia
(F. Tahiri. S. Berisha. M. Berisha. M. Baliu)
Prishtina – Llapi (Kjo ndeshje zhvillohet të mërkurën më 09.09.2015)
(G. Shala. B. Morina. V. Kelmendi. I. Ceraviku)
(Të gjitha ndeshjet zhvillohen nga ora 17:00)
 
 

Liga e Parë: Java e 2-të 
E shtunë 05.09.2015 : Ora 17.00
KEK-u – Dukagjini
Sh.Murtezi.H.Osmani. F.Jashari
 
Vitia – 2 Korriku
V.Halilaj. N.Hysenaj. F.Kiqina.
Flamurtari – Luftetari
F.Dogani .A.Sadiku. B.Hyseni
Kosova (P) – R-Sadiku
L.Mustafa. E.Zeqiri. G.Hyseni
E diel 06.09.2015:  Ora 17.00
Vellaznimi – Ballkani
V.Kastrati. H.Llalo. E.Bicaj
 
Behari – Trepça
B.Batalli. K.Bajrami. S.Haziri
Ferizaj – Rahoveci
N.Rraci. E.Baliqi. R.Hyseni
Vllaznia (P) – Fushë Kosova
A.Shala. O.Krasniqi. H.Rrahmani