ffk-llogofinËshtë caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 6-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 5-të në Ligën e Parë. Në rangun elitë kjo javë hapet me ndeshjen Istogu-Gjilani, që luhet të shtunën, derisa katër ndeshje tjera zhvillohen të dielën. Javën e 6-të e mbyll sfida ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89.
 
Raiffeisen-Superliga :  Java e 6-të 
E shtunë:  19.09.2015  Ora 16.00
Istogu – Gjilani…………………....SSK
H.Hajdari .D.Preniqi. M.Qehaja. I.Kelemendi
E diel: 20.09.2015   Ora 16.00
Besa – Liria……………………..SSK
N.Rraci. A.Ejupi. A.Latifi. B.Batalli
Vushtrria – Drita
A.Tahiri. L.Muhadri. F.Abrashi. B.Gashi
Trepça ’89 – Prishtina
B.Kosumi. B.Morina. F.Berisha. M.Bejtullahu
Llapi – Drenica
K.Vula. B.Kepuska. S.Haziri.B.Jahmurataj.
E hënë: 21.09.2015  Ora 16.00
Hajvalia -Feronikeli ……………………SSK
G.Shala. E.Baliqi.K.Bajrami.I.Shuleta
 
Liga e Parë: Java e 5-të
E shtunë: 19.09.2015 Ora 16.00
2 Korriku – Vëllaznimi
D.Qaka. F.Sekiraqa. B.Rama
Ramiz Sadiku – Ballkani
E.Jonuzi. B.Hyseni. B.Jashari.
Rahoveci – Vitia
D.Rrahmani. A.Jupolli. J.Gashi
Fushë Kosova – KEK-u
A.Shala. N.Hysenaj. F.Kiqina.
Trepça – Vllaznia (P)
V.Kastrati. V.Kelmendi. E.Bicaj
 
E diel: 20.09.2015 Ora 16.00
Ferizaj – Flamurtari
T.Maloku. J.Musolli. E.Zeqiri
Dukagjini – Behari
S.Hajdari. O.Krasniqi. G.Hyseni
Luftëtari – Kosova (P)
A.Halilaj. H.Osmani. E.Kume
 

Liga e 2-të: Grupi (A)  Java e 2-te
E diel 20.09.2015 Ora 16.00
Leshani – Besa
Dushkaja – Minatori
Opoja – L.Baranit
Ratkoci – Vicianumi
Rilindja e Kosoves  Pushon
E hënë 21.09.2015 Ora 16.00
Deçani – Iliria
Liga e 2-të Grupi (B): Java e 2-të
E diel 20.09.2015 :Ora 16.00
Kaolini – Bashkimi (K)
18-Korriku – Ulpiana   (ndeshja zhvillohet ne Rahovec)
Kika -T.Çanga
Rinia – Beselidhja
Kastrioti dhe  Vjosa  (pushojnë)
E hënë 21.09.2015 Ora 16.00
Lepenci – Galaksia
Ardhmenia -Bashkimi (GJ)
Superliga Juniorët: Java 4-t
E shtunë 19.09.2015 Ora 11.00
Vellaznimi – R-Sadiku
Istogu – Vushtrria
Rilindja – 2-Korriku
Prishtina – Trepça-89
Llapi – Drita
E diel 20.09.2015  Ora 11.00
Drenica – Flamurtari
Hajvalia – Liria (ora 13:00)
Feronikeli – Besa
Liga e Parë – Juniorët : Java e 1-rë
E shtunë 19.09.2015 Ora 11.00
Gjilani – F-Kosova
Ferizaj – Trepça
Ballkani – Ereniku
E diel 20.09.2015 Ora 11.00
KEK-u –  Gjakova