raiffeisensuperliga1Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Kjo javë nis me ndeshjen Vushtrria-Feronikeli, që zhvillohet, të shtunën, në orën 13:30 dhe transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Të njëjtën ditë, por gjysmë ore më vonë zhvillohet ndeshja ndërmjet Hajvalisë dhe Llapit, derisa katër sfidat e tjera të kësaj jave zhvillohen të dielën.
 
Raiffeisen Superliga : Java e 10-të
E shtunë 17.10.2015
Vushtrria -Feronikeli                  SSK (Ora 13.30)
B.Gashi ,L.Muhadri. V.Kelmendi, T.Maloku
.
Hajvalia – Llapi                                    (Ora 14.00)
K. Vula, B. Kepuska, M. Qehaja, G. Nuza
.
E diel 18.10.2015
Trepça ’89-Gjilani                        SSK (Ora 13.30)
B. Jahmurataj, A. Ejupi, F.Berisha, I. Shuleta
.
Drita -Liria                                           (Ora14.00)
B. Batalli, E. Baliqi, F. Abrashi, S. Isufi
.
Besa – Istogu                                       (Ora14.00)
H.Hajdari, B. Selimaj, F. Jakupi, M.Baliu
.
Prishtina – Drenica                            (Ora 14.00)
G.Shala, D.Preniqi, E. Zeqiri, B.Kosumi
.
Liga e Parë : Java e 9-të;
E shtunë: 17.10.2015; Ora 14.00
Trepça – R-Sadiku
A. Halilaj, N. Hysenaj, N. Bala
.
Flamurtari – Kosova (P)
Sh. Murtezi, B.Bunjaku, B. Jashari
.
2 Korriku – KEK-u
I.Ceraviku. J. Musolli, A.Latifi
.
Rahoveci -Ballkani
L.Fejza, G.Hyseni, D. Muriqi
.
E diel: 18.10.2015 Ora 14.00
Ferizaj – Vllaznia (P)
D. Qaka, H. Osmani, B. Haradinaj
.
Dukagjini – Vellaznimi
N.Rraci, R. Hyseni, G. Mehmeti
.
Behari – Vitia
A. Tahiri, M. Berisha, F. Sekiraqa
.
Luftëtari – F-Kosova
V. Kastrati, O.Krasniqi, E. Kume
.
Liga e Dytë – Grupi A, Java 6-të
E diel, 18.10.2015, në orën 14:00

Iliria – Rilindja e Kosovës
Leshani – Minatori
Besa – Lugu i Baranit
Opoja – Ratkoci
Deçani e Dushkaja pushojnë
.
Liga e Dytë – Grupi B, Java e 6-të
E shtunë, 17.10.2015, në orën 14:00

Kamenica – Galaksia
.
E diel, 18.10.2015, në orën 14:00
Bashkimi (K) – Ulpiana
Kaolini – Besëlidhja
Rinia – Lepenci
18 Korriku – Kastrioti
.
E hënë, 19.10.2015, në orën 14:00
Bashkimi (Gj) – Vjosa
Kika e Tefik Çanga pushojnë
.
Superliga – Juniorët, Java e 8-të
E shtunë, në orën 11:00
Vëllaznimi – Drita
Rilindja – Flamurtari
.
E diel, 18.10.2015, në orën 11:00
Hajvalia – Vushtrria
Feronikeli – Drenica
Ramiz Sadiku – 2 Korriku
.
E hënë, 19.10.2015, në orën 11:00
Prishtina – Besa
Istogu – Llapi…………………………..Ora 13.30
Trepça’89 – Liria
.
Liga e Parë – Juniorët, Java e 4-t
E diel, 19.10.2015, në orën 11:00
Trepça – Fushë Kosova
KEK-u – Gjilani
.
E hënë, 19.10.2015, në orën 11:00
Ferizaj – Ballkani
Gjakova – Ereniku
.
Liga e Femrave, Java e 5-të
E shtunë, 19.10.2015, në orën 14:00

Ulpiana – Kosova (P)
13 Qershori – Dukagjini
Intelektualët – Vizioni
E diel
Hajvalia – Mitrovica
Llapi pushon