12 shtator, 2018 – Në fundjavë zhvillohen ndeshjet e javës së 5-të në IPKO Superligë. Tri ndeshje luhen të shtunën dhe tri të tjera të dielën.

Orari i ndeshjeve
IPKO Superliga – Java e 5-të

E shtunë, 15 shtator
19:45 – Prishtina-Ferizaj
15:45 – Gjilani-Ballkani
15:45 – Feronikeli-Drita
E diel, 16 shtator
15:45 – Trepça ’89-Drenica
15:45 – Llapi-Flamurtari
15:45 – Liria – KEK-u
Liga e Parë – Java 4-t
E shtunë, 15.09.2018 ora 16:00
Dukagjini – Vëllaznimi
Istogu – Trepça
Fushë Kosova – Besa
2 Korriku – Kika
Ramiz Sadiku – Onixi, zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq
E diel, 16.09. 2018
Vushtria – Vllaznia P
Drenasi – Arbëria
Bashkimi K – Vitia