18 nëntor, 2019 – Ndeshja ndërmjet Ballkanit dhe Gjilanit, e cila do të zhvillohet të premten do ta hapë javën e 16-të në Ipko Superligë.  Ndërkaq, tri ndeshje zhvillohen të shtunën dhe dy tjera të dielën. Më poshtë është orari komplet i ndeshjeve të Ipko Superligës dhe Ligës së Parë.

Ipko Superliga – Java e 16-të
E premte, 22 nëntor, në orën 13:00
Ballkani – Gjilani

E shtunë, 23 nëntor, në orën 13:00
Drita – Llapi
Flamurtari – Feronikeli
Drenica – Vushtrria
14.00; Prishtina – Trepça ‘89

E diel, 24 nëntor, në orën 13:00
Ferizaj – Dukagjini

Liga e parë – Java e 15-të
E shtunë, 23 nëntor, në orën 13:00
Vitia – Ramiz Sadiku
Istogu – Trepça

E diel, 24 nëntor, në orën 13:00
Vllaznia – 2 Korriku
Arbëria – Onix
KEK-u – Besa
Malisheva – Liria
Vëllaznimi – Ulpiana
Dardana – Drenasi