drita-ferizaj1Gjatë kësaj mesjave zhvillohen ndeshjet e kthimit të gjysmëfinales së Digitalb Kupës së Kosovës. Të mërkurën zhvillohet ndeshja ndërmjet Feronikelit dhe Dritës në Skenderaj. Sfida e parë e këtyre skuadrave në Gjilan është mbyllur pa fitues dhe pa gola. Ndërkohë, të enjten, në Vushtrri do të ballafaqohen Llamkos Kosova dhe Hajvalia. Ndeshja e parë e këtyre skuadrave në Kizhnicë ishte mbyllur me fitoren e Hajvalisë, 3:1.
Digitalb Kupa e Kosovës
E mërkurë, 07.05.2014 nga ora 15.00
Skenderaj: FERONIKELI – DRITA
Bejtë FEJZULLAHU, A.Ejupi, E.Zeqiri, 4.K.Vula
E enjte, 08.05.2014 nga ora 15.00
Vushtrri: LLAMKOS KOSOVA-HAJVALIA
Ergin JANOVALIU, J. Musolli, K. Bajrami, 4.N.Rraci.
Orari i ndeshjeve për javën e 29-të dhe 30-të të Raiffeisen Superligës 
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 29-të:
E SHTUNË, 10.5.2014 nga ora 16.00
Drenica-Ferizaj…………………………….. SSK1
Prishtina-Besa……………………………… SSK
E DIEL, 11.5.2014 nga ora 16.00
Llamkos Kosova-Drita…………………… SSK1
Trepça 89-Feronikeli
Hajvalia-Fushë Kosova
Raiffeisen SUPERLIGA, Java e 30-të:
E MËRKURË,14.05.2014 nga ora 16.00
Ferizaj-Prishtina…………………………….. SSK1
Fushë Kosova-Trepça ‘89
Feronikeli-Trepça
Drita-Hajvalia
E ENJTE, 15.5.2014 nga ora 16.00
Besa-Llamkos Kosova…………………….. SSK1