28 tetor, 2019 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 13-të në Ipko Superligë dhe të javës së 12-të në Ligën e Parë, të cilat zhvillohen në fundjavë. Ndeshja hapëse e javës së 13-të do të jetë ajo ndërmjet Llapit dhe Drenicës, që zhvillohet të premten në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Ipko Superliga – java e 13-të
E premte, 1 nëntor, ora 13:00
Llapi-Drenica

E shtunë, 2 nëntor, ora 13:00
Trepça ‘89-Vushtrria
Feronikeli-Ballkani
Dukagjini-Prishtina

E diel, 3 nëntor, ora 13:00
Mitrovicë: Gjilani-Ferizaj
Flamurtari-Drita

Liga e Parë – java e 12-të
E shtunë,  2 nëntor, ora 13.00
Trepça-Dardana
Istogu-Arbëria
Liria-Vëllaznimi
Ramiz Sadiku-Malisheva
Ulpiana-Vitia

E diel, 3 nëntor, ora 13.00
Onix-Vlaznia
Drenasi-KEK-u
2 Korriku-Besa