24 shkurt, 2020 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 20-të në Ipko Superligë dhe të javës së 19-të në Ligën e Parë. Edhe java e 20-të në elitë nis të premten, kur do të zhvillohen dy ndeshje, derisa tri ndeshje do të luhen të shtunën dhe një ndeshje të dielën.

E premte, 28 shkurt
13.00 Drita-Drenica
13.00 Ferizaj-Llapi

E shtunë, 29 shkurt
13.00 Feronikeli-Trepça ‘89
13.00 Dukagjini-Gjilani
17.00 Prishtina-Ballkani

E diel, 1 mars
13.00 Flamurtari-Vushtrria

Liga e Parë – java e 18-të
E shtunë, 29 shkurt në ora 13.00
Istogu-Drenasi
Vitia-Malisheva

E diel, 1 mars në orën 13.00
Vllaznia-KEK-u
Trepça-Onix
Arbëria-2 Korriku
Liria-Ulpiana
Vëllaznimi-Ramiz Sadiku
Dardana-Besa