5 shtator, 2018 – Është caktuar orari për ndeshjet e javës së 4-t në IPKO Superligë dhe për javën e 3-të në Ligën e Parë. Derisa skuadrat e elitës këtë fundjavë pushojnë për shkak të ndeshjeve të kombëtareve dhe duelet e radhës i luajnë në mesjavën e ardhshme, skuadrat e Ligës së Parë i luajnë ndeshjet në fundjavë.
IPKO Superliga – Java e 4-t
E martë, 11.09.2018, ora 15:45
Drenica – Gjilani
Ballkani – Prishtina
E mërkurë, 12.09.2018, ora 15:45
Ferizaj – Feronikeli
Drita – Llapi
KEK-u – Trepça’89
Flamurtari – Liria
Liga e Parë – Java e 3-të
E shtunë, ora 16:00
Onix – Dukagjini
E diel, ora 16:00
Vëllaznimi – Drenasi
Trepça – Besa
Arbëria – 2 Korrik (zhvillohet në Lipjan)
Vitia – Istogu
Kika – Vushtrria
Ramiz Sadiku – Fushë Kosova (fusha e 2 Korrikut)
Vllaznia – Bashkimi ?