17 shtator, 2018 – Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 6-të në IPKO Superligë dhe të javës së 5-të në Ligën e Parë. Kjo javë në elitë nis me ndeshjen ndërmjet Ballkanit dhe Trepçës’89, e cila zhvillohet të premten. Ndërkohë, tri ndeshje luhen të shtunën dhe dy të tjera të dielën.
 
Ipko Superliga – Java e 6-të
E premte, 21 shtator
15.45 Ballkani – Trepça ‘89
E shtunë, 22 shtator
15.45 Flamurtari-Feronikeli
15.45 Liria-Llapi
15.45 KEK-u -Drenica
E diel, 23 shtator
15.45 Drita-Prishtina
15.45 Ferizaj-Gjilani
Liga e Parë – Java e 5 -të
E shtunë, 22.09.2018 ora 16-00
Onix – Fushë Kosova
Vitia – Vushtria
Trepça – Bashkimi
Vëllaznimi – Ramiz Sadiku
E diel, 23.09 2018 ora 16-00
Besa – Istogu
Arbëria – Dukagjini
Kika – Drenasi
Vllaznia – 2 Korriku