8 prill, 2019 – Është caktuar orari i ndeshjeve për javën e 27-të në IPKO Superligë dhe për javën e 24-t në Ligën e Parë. Java e 27-të në elitë nis të premten me ndeshjen Trepça’89 – Ballkani, derisa tri ndeshje luhen të shtunën dhe dy të tjera të dielën.

IPKO Superliga – Java e 27-të
E premte, 12 prill, në orën 15:30
Trepça ‘89 – Ballkani

E shtunë, 13 prill, në orën 15:30
Llapi – Gjilani
Prishtina – KEK-u
Feronikeli – Ferizaj

E diel, 14 prill, në orën 15:30
Drita – Drenica
Flamurtari – Liria

Liga e Parë – Java e 24-t
E shtunë, 13 prill 15.00
Onix – Vllaznia P (zhvillohet në Istog)
Fushë Kosova – Arbëria
Ramiz Sadiku –  Vitia
2 Korriku – Istogu
Vëllaznimi – Kika

E diel, 14 prill, në orën
Dukagjini – Trepça
Vushtrria – Bashkimi (K)
Drenasi – Besa