24 prill, 2019 – Është caktuar orari i ndeshjeve për javën e 29-të në IPKO Superligë dhe për javën e 26-të në Ligën e Parë. Në elitë, tri ndeshje luhen të shtunën, dy të dielën derisa një përballje zhvillohet të hënën.

IPKO Superliga – Java e 29-të
E shtunë,  27  prill ora 15:30
Feronikeli  – Gjilani
Llapi – Drita
Ballkani – Ferizaj

E diel, 28 prill ora 15:30
Trepça ‘89 – Liria
Prishtina – Drenica (ora 19.00)

E hënë, 29 prill, ora 15:30
Flamurtari – KEK-u

Liga e Parë – Java e 26-të, ora  15:30
E shtunë,  27 .04.2019
2 Korriku – Vushtrria
Ramiz  Sadiku – Besa
Fushë Kosova – Kika
Onix – Trepça

E diel, 28.04.2019, ora 15:30
Vëllaznimi – Vitia
Dukagjini – Istogu
Arbëria – Vllaznia P
Drenasi – Bashkimi