Real Madrid's Portuguese coach Jose MourMe ndeshjet ndërmjet Feronikelit e Drenicës dhe Llamkos Kosovës e Ferizajt, që zhvillohen të martën në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, përkatësisht në “Ferki Aliu” në Vushtrri nis java e 10-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, tri ndeshje tjera luhen të mërkurën, derisa kjo javë përmbyllet me sfidën e së enjtes, Trepça’89-Istogu.
 
E martë:
Feronikeli – Drenica………………………………….SSK
Genc Nuza, Imran  Kabashi, Ramadan Hyseni, Mentor Baliu.
 
Llamkos Kosova – Ferizaj
Besfort Kosumi, Erduan Baliqi, Kujtim Bajrami, Nazmi Rraci.
 
E mërkurë
Besa – Hajvalia…………………………………..SSK
Hajriz Hajdari, Bujar Selimaj, Mirsad Qehaja, Besnik Batalli.
 
Vëllaznimi – Trepça
Ilir Shuleta, Lumturie Muhadri, Visar Kelmendi, Gramos Shala.
 
Prishtina – Drita…………………………………..RTK
Idriz Kelmendi, Alban Ejupi, Fatmir Abrashi, Selim Jusufi.
 
E enjte
Trepça 89 – Istogu……………………………….SSK
Burim Jahmurataj, Jakup Musolli, Fatmir Sekiraqa , Artan Tahiri.