16 tetor, 2017 – Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 11-të dhe 12-të në Vala Superligë. Të premten do të zhvillohen katër ndeshje, derisa të shtunën dy ndeshje. Në Ligën e Parë të gjitha ndeshjet do të luhen të shtunën, pasi të dielën mbahen zgjedhjet lokale në vend. Ndërkohë, ndeshjet e javës së 12-të do të luhen në mesjavën e ardhshme.
 
 
Vala Superliga – Java e 11-të
E premte, 20 tetor, në orën 14:00
Liria – Llapi
Drita – Trepça’89
Flamurtari – Vëllaznimi
Drenica – Feronikeli
E shtunë, 21 tetor, në orën 14:00
Prishtina – Besa
Vllaznia – Gjilani
Liga e Parë – Java e 11-të
E shtunë, 21 tetor, 2017, në orën 14:00
Obiliq: 2 Korriku – Kika
Rahoveci – Bashkimi (K)
Onix – Kosova P
Ferizaj – Ballkani
Dukagjini – Hajvalia
Vushtrria – KEK-u
Trepça – Ramiz Sadiku
Vitia – Fushë Kosova
Vala Superligë – Java 12-të
E martë, 24 tetor, në orën 13:30
Liria – Vëllaznimi
E mërkurë, 25 tetor, në orën 13:30
Drita – Prishtina
Flamurtari – Trepça’89
Drenica – Llapi
E enjte, 26 tetor, në orën 13:30
Besa – Gjilani
Vllaznia – Feronikeli
 
Liga e Parë – Java e 12-të
E mërkurë, 25 tetor, në orën 14:00
Bashkimi (K) – Fushë Kosova
Ramiz Sadiku – Vitia
KEK-u – Trepça
Kika – Vushtrria
Hajvalia – 2 Korriku
Ballkani – Dukagjini
Kosova (P) – Ferizaj
Rahoveci – Onix